Црква „Св. Спас“ - Рлевци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Спас“ - Рлевци
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велес
Местоположба
Населено место Рлевци
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Спас“ - Рлевци