Прејди на содржината

Црква „Св. Петар и Павле“ - Сарај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Свети Св. Петар и Павле
македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Место Сарај (Струмичко)
Општина Босилово
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Свети Петар
Свети Павле
Архитектонски опис

Свети Петар и Павле — православен храм кој се наоѓа во Сарај, Општина Босилово.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]