Црква „Св. Климент Охридски“ - Ново Коњарево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Климент Охридски“
St. Clement of Ohrid Church (Novo Konjarevo) (3).jpg
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Архијерејско намесништво Струмичко
Парохија Струмичка
Местоположба
Населено место Ново Коњарево
Општина Ново Село
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Климент Охридски
Изградба 2003
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

„Св. Климент Охридски“ — црква која се наоѓа во Ново Коњарево, Општина Ново Село. Црквата била изградена во 2003 година.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]