Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Раборци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Свети Кирил и Методиј
Sts. Cyril and Methodius Church (Raborci) (4).JPG
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Населено место Раборци
Општина Струмица
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Кирил и Методиј
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Црквата Свети Кирил и Методиј се наоѓа во Раборци, Општина Струмица.