Црква „Св. Илија“ - С’лп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Илија“ - С’лп
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велешко
Местоположба
Населено место С’лп
Општина Велес
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Илија“ - С’лп