Црква „Св. Илија“ - Рич

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Св. Илија
St. Elijah Church (Rič).JPG
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Населено место Рич
Општина Струмица
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Илија
Изградба 1935
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

„Св. Илија“христијански храм кој се наоѓа во Рич, Општина Струмица.