Црква „Св. Илија“ - Подареш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Свети Илија
St. Elijah Church (Podareš) (1).jpg
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Подарешка
Местоположба
Населено место Подареш
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Илија
Архитектонски опис

Црква „Св. Илија“ — црква која се наоѓа во Подареш, Општина Радовиш.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]