Црква „Св. Димитрија“ - Дреново

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Димитрија“ - Дреново
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Кавадаречко
Местоположба
Населено место Дреново
Општина Кавадарци
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Димитрија“ - Дреново, Кавадаречко.