Црква „Св. Атанасие“ - Прждево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Атанасие“ - Прждево
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Кавадаречко
Местоположба
Населено место Прждево
Општина Демир Капија
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Атанасие“ - Прждево