Прејди на содржината

Црква „Св. Ѓорѓи“ - Калуѓерица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Свети Ѓорѓи
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Ораовичко-воиславска
Местоположба

Карта

Место Калуѓерица
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Ѓорѓи
Архитектонски опис

Црква „Св. Ѓорѓи“ — црква која се наоѓа во Калуѓерица, Општина Радовиш.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]