Црква „Св. Ѓорѓи“ - Бистрица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Црква „Св. Ѓорѓи“ - Бистрица може да се однесува на следниве две цркви во Македонија: