Црква на Безгрешноста (Варшава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква на Безгрешноста
Niepokalanów
Niepokalanów - kościół.jpg
Основни податоци
Местоблиску Варшава, Полска
Статусактивна

Црквата на Безгрешноста (полски: Niepokalanów)) е црква која се наоѓа блиску Варшава, Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]


Координати: 52°12′N 20°26′E / 52.200° N; 20.433° E / 52.200; 20.433