Црква во Гревена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Црква во Гревена“
РежисерЈанаки Манаки
Милтон Манаки
Премиера1911
Времетраење1 мин
ДржаваМакедонија Македонија

Црква во Гревена е филм на браќата Милтон и Јанаки Манаки од 1911 година во времетраење од 1 минута. Филмот е снимен во стандард техника, без звук, во црно бела техника и 35 мм филм. Прикажана е црква во нивниот крај — градот Гребен (гревена), Егејска Македонија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Црква во Гревена на МИФЦ.