Црква Сент Северин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Црква Сент Северин
Eglise Saint-Séverin
StSeverinPillar.jpg
Основни податоци
Место Париз, Франција
Координати
Држава Франција
Архитектонски опис
Тип [[

Не успеав да го испишам својството P168: Property not found for label 'P168' and language 'mk'

]]
Архит. стил Q1351624
Карактеристики

Црквата Сент Северин (француски : Église Saint-Nicolas-du-Chardonnet ) е црква која се наоѓа во Париз, Франција.