Црква Свети Петар и Свети Павле (Амстердам)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква Свети Петар и Свети Павле
De Papegaai
De Papegaai.JPG
Основни податоци
МестоАмстердам, Холандија

Црквата Свети Петар и Свети Павле (холандски : De Papegaai) е црква која се наоѓа во Амстердам, Холандија и е во склопот на Римокатоличката црква.