Црква Ружица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква Ружица
Ružica church, Belgrade, Serbia.jpg
Основни податоци
МестоБелград, Србија
ПрипадностСрпската православна црква

Црквата Ружица (српски: Црква Ружица) е црква која се наоѓа во Белград, Србија и е во склопот на српската православна црква.