Црква Антифонитис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква Антифонитис
Antiph ch 01.jpg
Основни податоци
МестоКипар
КоординатиКоординати: 35°20′N 33°37′E / 35.333° СГШ; 33.617° ИГД / 35.333; 33.617

Црквата Антифонитис (грчки: ?) е црква која се наоѓа во Кипар. Била изградена во 12 век.