Цис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Цис е општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 7°17′55″ N; 151°49′27″ E / 7.2985° СГШ; 151.8241° ИГД / 7.2985; 151.8241