Цезар Чарун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Цезар Чарун (25 октомври 1970 во Лима) е поранешен фудбалер од Перу.

Клубски натпреварувања[уреди | уреди извор]

Чарун играше за голем број клубови од Перу, вклучувајќи ги и Университарио и Чиенчиано. Чарун исто така играше и за Панилиакос во грчката супер лига во трање на сезоните 1997-1998 и 1998-1999[1].

Интернационална кариера[уреди | уреди извор]

Чарун се покажа 12 пати во сениорскиот национален тим на Перу [2], вклучувајќи го и квалификацискиот меч за 1994 ФИФА Светскиот Куп.

Наводи[уреди | уреди извор]