Хушат, Селенге

Координати: 49°40′34″N 105°49′49″E / 49.67611° СГШ; 105.83028° ИГД / 49.67611; 105.83028
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хушат (монголски: Хушаат) е област во Монголија во покраината Селенге.

49°40′34″N 105°49′49″E / 49.67611° СГШ; 105.83028° ИГД / 49.67611; 105.83028