Хуан Педро Ланзани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Lanzani with a fan, May 2009

Хуан Педро Питер Ланзани (24 август 1990), исто така познат како Питер е аргентински глумец. Неговата фамилија се остои од неговите родители Клаудија и Пабло и неговите браќа: Хуан Мартин, Хуан Пабло и Хуан Баутиста. Вежба и игра рагби во клубот Алумни. Приклучен е на кампањата Мимо & Со каде е и откриен од еден од претставниците на Крис Морена. Неговата девојка е Мар .

Во 2007 година го добива ликот на Тијаго во "Casi angeles".