Хсекиу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каменот од Палермо од блиску. Хсекиу е број 2.

Хсекиу бил прадинастички фараон на Стариот Египет.

Поврзано[уреди | уреди извор]