Христијанска адвентистичка црква - Кавадарци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Христијанска адвентистичка црква - Кавадарци
КратенкаХАЦ - Кавадарци
Видверски
СедиштеКавадарци, Македонија
Местоул. Кирил и Методиј бр. 7
РегионКавадаречко
Службени јазицимакедонски
ПасторТодор Божинов
Матична организацијаХристијанска адвентистичка црква
Мреж. местоhttps://sdakavadarci.com/

Христијанската адвентистичка црква - Кавадарци - една од неколкуте месни цркви на Христијанската адвентистичка црква во Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Месни цркви“. adventisti.org.mk. Посетено на 6 ноември 2020.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]