Хрвоје Чале

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хрвоје Чале
Hrvoje Čale
Лични податоци
Роден на 21 мај 1986 (1986-05-21) (36 г.)
Роден во Загреб, СФРЈ
Висина &100000000000001840000001,84 м
Позиција лев бек
Клупски податоци
Сегашен клуб Интер Запрешиќ
Број 26
Младинска кариера
Динамо Загреб
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2008 Динамо Загреб 83 (4)
2004-2005 Интер Запрешиќ 13 (0)
2008–2011 Трабзонспор 79 (1)
2011-2013 Волфсбург 1 (0)
2013-2015 Васланд Беверен 47 (0)
2015-2016 Љубљана 13 (0)
2011- Интер Запрешиќ 7 (0)
Репрезентација
2007- Хрватска 5 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Хрвоје Чале (роден на 4 март 1985) — хрватски фудбалер кој во моментов игра за Волфсбург во германската Бундеслига.

Титули[уреди | уреди извор]

Турција Трабзонспор[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]