Ојос де Мигел Муњоз

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Хојос де Мигел Муњоз)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ојос де Мигел Муњоз
Hoyos de Miguel Muñoz
Ојос де Мигел Муњоз
Ојос де Мигел Муњоз

Амблем
ЗемјаШпанија
Автон. заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаОјос де Мигел Муњоз
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно46
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ојос де Мигел Муњос (шпански: Hoyos de Miguel Muñoz) — општина во покраината Авила, во автономната заедница Кастиља и Леон, Шпанија.Координати: 40°23′N 5°04′W / 40.383° СГШ; 5.067° ЗГД / 40.383; -5.067