Хојос дел Коладо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хојос дел Коладо
Панорамски поглед на Хојос дел Коладо
Панорамски поглед на Хојос дел Коладо

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаХојос дел Коладо
Површина
 • Вкупна9 км2 (3 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно39
 • Густина4,3/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Хојос дел Коладо — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.