Хорст Копел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хорст Копел ( 17 мај 1948 ) бил поранешен германски фудбалер .

Кариера[уреди | уреди извор]

Во текот на неговата кариера играл за Штутгарт, Борусија Менхенгладбах и Ванкувер Вајткепс .

Застапеност[уреди | уреди извор]

Дебитирал во Германија во 1968 година. Тој играл натпревари за репрезентацијата и постигнал 2 гола.

Статистика[уреди | уреди извор]

Германија
Год. Ута. Гол.
1968 година 3 0
1969 година 0 0
1970 година 0 0
1971 година 6 2
1972 година 0 0
1973 година 2 0
Вкупно 11 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]