Хоркахо де лас Торес

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Хоркајо де лас Торес)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хоркајо де лас Торес
Поглед кон црквата во Хоркахо де лас Торес
Поглед кон црквата во Хоркахо де лас Торес
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаХоркајо де лас Торес
Површина
 • Вкупна47 км2 (18 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно720
 • Густина15,3/км2 (400/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Хоркајо де лас Торес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.