Хонгор, Дархан-Ул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хонгор е област покраината Дархан-Ул во северна Монголија.Координати: 49°14′48″N 106°25′31″E / 49.24667° N; 106.42528° E / 49.24667; 106.42528