Хитен

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хитен може да се однесува на:

  • Хитен (амт) — поранешна општинска заедница во Шлезвиг-Холштајн

Хитен е име на следниве места:

Германија
  • Хитен (Ајфел) — општина во округот Битбург-Прим, Рајнска област-Пфалц
  • Хитен (Шлезвиг) — општина во округот Рендсбург-Екернферде, Шлезвиг-Холштајн
Швајцарија