Хиромицу Исогаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Хиромицу Исогаи
Лични податоци
Роден на 19 април 1969 (1969-04-19) (52 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1996 Gamba Osaka
1997–1998 Urawa Reds
Репрезентација
1995 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хиромицу Исогаи (роден 19 април 1969) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]