Хироки Фуџихару

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Јапонија Хироки Фуџихару
Лични податоци
Роден на 28 ноември 1988 (1988-11-28) (31 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Gamba Osaka
Број 4
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011– Gamba Osaka
Репрезентација
2015 Јапонија Јапонија 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хироки Фуџихару (роден 28 ноември 1988) е јапонски фудбалер.

Статистика[edit | edit source]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2015 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[edit | edit source]