Хироки Мизумото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хироки Мизумото
Лични податоци
Роден на 12 септември 1985(1985-09-12)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 4
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2007 JEF United Chiba
2008 Gamba Osaka
2008–2010 Kyoto Sanga FC
2011– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2006–2015 Јапонија Јапонија 7 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хироки Мизумото (роден 12 септември 1985) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 2 0
2007 0 0
2008 1 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 2 0
2013 0 0
2014 1 0
2015 1 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]