Инохоса дел Валје

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Хинохоса дел Вале)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Инохоса дел Валје е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .