Хидето Сузуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хидето Сузуки
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1974.(1974-10-07)(49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2009 Júbilo Iwata
Репрезентација
1997 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хидето Сузуки (роден 7 октомври 1974) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]