Хигуера де лас Дуењас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Хигуера де лас Дуењас

Знаме
Амблем на Хигуера де лас Дуењас
Seal
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Хигуера де лас Дуењас
Површина
 • Вкупна 35 км2
Население (2006)
 • Вкупно 321
 • Густина 9,2/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Хигуера де лас Дуењас е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.