Хигуера де Лерена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Хигуера де Лерена
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Хигуера де Лерена
Површина
 • Вкупна 113 км2
Надм. вис. 552 м
Население (2005)
 • Вкупно 392
 • Густина 3,5/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Хигуера де Лерена е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .