Хејди Рејес

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хејди Рејчел Рејес Мартинез (родена на 17 јуни 2001 година) е фудбалер од Хондурас која игра како играч од средниот ред за женската репрезентација на Хондурас.

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Рејес настапила за Хондурас на сениорско ниво за време на квалификациите за олимпиското првенство за жени во КОНКАКАФ 2020 година .[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "Heydi Reyes". Global Sports Archive. Retrieved 23 May 2021.