Херез де лос Кабалјерос

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Херес де лос Кабалерос)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Херез де лос Кабалјерос е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .