Ерерос де Сусо

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Херерос де Сусо)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ерерос де Сусо
Herreros de Suso.jpg
Знаме на Ерерос де СусоАмблем на Ерерос де Сусо
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЕрерос де Сусо
Површина
 • Вкупна21 км2 (8 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно188
 • Густина9,0/км2 (200/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ерерос де Сусо — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.