Херез де лос Кабалјерос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грб на Херез де лос Кабалјерос

Херез де лос Кабалјерос — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.