Херадон де Пинарес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Херадон де Пинарес

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Херадон де Пинарес
Површина
 • Вкупна 48 km2 (19 sq mi)
Население (2006)
 • Вкупно 578
 • Густина 12,0/km2 (300/sq mi)
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Херадон де Пинарес е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.