Хаџиме Хосогаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хаџиме Хосогаи
Лични податоци
Роден на 10 јуни 1986 (1986-06-10) (36 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Бурсаспор
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2010 Urawa Reds
2011–2012 Augsburg
2012–2013 Bayer Leverkusen
2013–2015 Hertha
2015– Бурсаспор
Репрезентација
2010–2014 Јапонија Јапонија 30 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).
Hajime hosogai.jpg

Хаџиме Хосогаи (роден 10 јуни 1986) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 3 0
2011 7 1
2012 8 0
2013 7 0
2014 5 0
Вкупно 30 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]