Хајнрих Тице

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хајнрих Тице (десно), со Фредрих Хартогс

Хајнрих Тице (германски: Heinrich Tietze; 31 август 1880 - 17 февруари 1964) бил австриски математичар.