Хафјел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед на скијачката патека во Хафјел

Хафјел е село и скијачки центар во округот Опланд во Норвешка. Во Хафјел се одржале дел од натпреварите во техничките дисциплини (слалом и велеслалом) во алпско скијање на Зимските олимписки игри 1994.