Хафел (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хафел може да се однесува на:

Места[уреди | уреди извор]

  • Хафел, река која тече низ германските покраини Мекленбург-Западна Померанија, Бранденбург, Берлин и Саксонија-Анхалт во Германија.
  • Канал Хафел, канал во германската покраина Бранденбург.

Поврзано[уреди | уреди извор]