Хари Наковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хари Наковски
Роден 16 ноември 1979
Струмица, СФРЈ денешна Република Македонија
Занимање одбојкар

Хари Наковски (роден на 16 ноември 1979 година во Струмица) — македонски одбојкар.

Својата спортска кариера ја започнал во екипата на ОК Струмица. Во својата кариера има настапувано за "Фелбах"- Штудгарт (Германија),. "Путеви"- Ивањица (СРБ), "Будуќност"- Подгорица (ЦГ), "Раднички"- Крагуевац (СРБ).

Наковски е член на Македонската одбојкарска репрезентација[1].

Наводи[уреди | уреди извор]