Харана/Ваље де Арана

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Харана (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Харана/Ваље де Арана — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.