Ханс Холбајн

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ханс Холбајн (герм. Hans Holbein) е име на двајца германски ренесансни сликари:[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Hans Holbein the Younger“. Архивирано од изворникот на 2021-01-26. Посетено на 2021-02-04.
  2. Hans Holbein the Younger 1497/8 - 1543