Ханс Холбајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ханс Холбајн (герм. Hans Holbein) е име на двајца германски ренесансни сликари:[1].

Наводи[уреди | уреди извор]