Ханс Хатебур

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Холандија Ханс Хатебур
Hans Hateboer 01.jpg
Лични податоци
Полно име Ханс Хатебур
Роден на 9 јануари 1994 (1994-01-09) (27 г.)
Роден во Берта,Холандија
Висина &100000000000001870000001,87 м
Позиција десен бек
Клупски податоци
Сегашен клуб Аталанта Аталанта
Број 33
Младинска кариера
THOS
СЦ Вендам
Гронинген Гронинген
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2013–2016 Гронинген Гронинген 93 (3)
2017– Аталанта Аталанта 40 (1)
Репрезентација
2014 Холандија Холандија 20 3 (0)
2014– Холандија Холандија 21 8 (2)
2014– Холандија Холандија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 7 December 2017 (UTC).
† Учества (Голови).

Ханс Хатебур (роден на 9 јануари 1994 година) — холандски фудбалер, десен бек на Аталанта и на холандската репрезентација.

Титули[уреди | уреди извор]

Холандија Гронинген[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]